Każdą organizację, firmę, miejsce pracy tworzą ludzie. Każde przedsiębiorstwo ma swoje cele, które chce osiągnąć, do których dąży. 

O skuteczności przekształcenia wizji w rzeczywistość decyduje zespół, który tworzy dany podmiot.

Zespół funkcjonuje prawidłowo, jeżeli razem osiąga zamierzone cele, kiedy praca całego zespołu daje lepsze rezultaty niż praca jego poszczególnych osób.

Podstawą sprawnie funkcjonującego teamu jest podział obowiązków zgodny z kwalifikacjami, umiejętnościami i talentem poszczególnych członków zespołu, a także sprawna komunikacja.

W aspekcie sprawnej komunikacji i współdziałania zespołu niezastąpiony jest team building, czyli wszelkiego rodzaju formy integracji grupy sprawiające, że poszczególni jej członkowie wzajemnie poznają swoje mocne i słabe strony, poznają się nawzajem, definiują wzajemne role zespołowe lub uczą współpracy w swoim zespole.

W obecnych czasach, zarządzający zespołami ludzkimi, doceniają znaczenie spotkań i wyjazdów integracyjnych. Wiele firm po okresie pandemii pozostało przy formie pracy zdalnej lub pracy w systemie hybrydowym. W takich sytuacjach tym bardziej konieczna jest integracja zespołu. 

Jak skutecznie przeprowadzić team building podczas spotkania integracyjnego?

Atrakcją, która doskonale spełnia funkcję team buildingu oraz w sposób naturalny uczy współpracy są gry zespołowe. W formie zabawy i zdrowej rywalizacji pracownicy dążą do wspólnego celu, wykazując się swoimi talentami- lidera, kreatora, osoby zarządzającej w sytuacji kryzysowej itp.

Chcąc przygotować program, który skutecznie spełni funkcję team buildingu w pierwszej kolejności zapoznajemy się z charakterystyką zespołu oraz oczekiwaniami osób odpowiedzialnych za integrację i budowanie relacji.

Jak zmotywować zespół podczas eventu do czynnego uczestnictwa?

Nic tak motywacyjnie nie działa jak dążenie do wspólnego celu przy dobrej zabawie.

W inny sposób motywujemy do działania zespół, który zdominowany jest przez kobiety. Panie w sposób naturalny lubią kreować, obcować z pięknem, spędzać czas razem. 

Dla mężczyzn bardzo motywująca jest rywalizacja, konkretne, mierzalne działanie, które jednoznacznie pokazuje kto wyżej, szybciej, mocniej itd itp.

W zespołach mieszanych doskonale sprawdza się wspólne działanie wykorzystujące różne umiejętności i talenty. Tak, by każdy mógł wykazać się swoją mocną stroną, czuł się ważną częścią zespołu, jednocześnie miał okazję docenić talenty swoich współpracowników.

Nie uda nam się zmotywować zespołu do działania podczas eventu integracyjnego, jeśli nie dobierzemy prawidłowo aktywności do odbiorcy.

Uczestnicy nie mogą czuć się skrępowani czy zawstydzeni. Tylko umożliwienie zaprezentowania atutów pomoże w skutecznym team buildingu. 

Aktywności dobieramy do konkretnych uczestników. Doskonale można bawić się podczas kreatywnych warsztatów, jak i zawodów budowania bolidu czy quizu dostosowanego do konkretnej grupy.  

Dlaczego warto zadbać o team building zespołu?

Team building wpływa na wzrost zaufania, uczy pracy zespołowej, wpływa na zacieśnienie więzi w zespole, co pomaga pokonywać wyzwania. Team building to doskonała inwestycja w rozwój zespołu, który prowadzi do zwiększenia efektywności pracy, co prowadzi do lepszych wyników organizacji.

Dlaczego warto powierzyć organizację team buildingu profesjonalistom?

Zadania, atrakcje, konkurencje proponowane podczas integracji mającej na celu team building trzeba dostosować do konkretnych potrzeb zespołu. Firmy zajmujące się na co dzień organizacją takich wydarzeń mają doświadczenie w doborze konkretnych atrakcji, tak by najskuteczniej spełniały swoje zadania. 

Częstotliwość organizacji team buildingu dostosowujemy do sytuacji zespołu. Może być to jednorazowe wydarzenie lub cykliczne, takie jak coroczne wyjazdy integracyjne. W takim przypadku koniecznie należy zadbać o urozmaicone, zawierające element zaskoczenia atrakcje.

Jesteśmy firmą, która profesjonalnie zajmuje się organizacją eventów integracyjnych. Chętnie zaproponujemy aktywności wspierające team building w Twojej firmie. Zapraszamy do kontaktu.