“Jeżeli zadbasz o pracowników, oni zatroszczą się o klientów” Richard Branson.
Sukces firmy to składowa wielu czynników, a najważniejszym z nich są ludzie- na każdym szczeblu struktury organizacyjnej.
Pracownicy są twarzą i wizerunkiem firmy. Pracownicy dbają o przedsiębiorstwo- począwszy od utrzymania czystości, poprzez wytwarzanie elementów finalnego produktu, świadczenie usług, kontakt bezpośredni lub pośredni z klientem, organizację i wykonanie wszystkich spraw administracyjnych, aż do zarządzania zespołem.
Skuteczny firmowy team, to drużyna, w której jest dobry przepływ informacji i odpowiednia komunikacja. Komunikacja między jego członkami jest niezbędnym elementem, którego brak odbije się na jakości naszych produktów, usług oraz dobrej komunikacji i relacji z klientem.
Co zrobić kiedy komunikacja w zespole zawodzi?
Najprostszym i skutecznym sposobem na rozwiązanie problemu jest organizacja gry integracyjnej dla pracowników.
Dlaczego gra integracyjna, a nie inna forma wspólnego spędzania czasu, sprawdza się w przypadku trudności w porozumiewaniu się?
Gry integracyjne to czas spędzony na zabawie, która w różnorodny sposób aktywuje wszystkich członków zespołu. Podczas firmowej gry integracyjnej uważny lider zauważy wrodzone talenty i predyspozycje poszczególnych członków zespołu.
Firmowa gra integracyjna w warunkach dobrej zabawy, pokazuje do jakiego rodzaju zadań dany pracownik predysponuje.
Podczas zadania wykonywanego w ramach gry integracyjnej, w naturalny sposób wyłoni się lider zadania, osoba, która panuje nad sytuacją, potrafi rozdzielać zadania i koordynuje całość projektu.
W drużynie uczestniczącej w grze integracyjnej, ktoś wyróżnia się dużą kreatywnością, otwartością umysłu, poszukiwaniem rozwiązań, jak dotrzeć do wyznaczonego celu.
Podczas firmowej gry integracyjnej zauważymy pracowników, którzy rzetelnie wykonują powierzone im zadania, realizują rozwiązania proponowane przez kolegów oraz takich, którzy doskonale sprawdzają się w zadaniach indywidualnych, czują dużą odpowiedzialność za swój odcinek pracy.
Dobrze zorganizowana gra integracyjna, przy odrobinie uważności wyłoni ludzi, którzy doskonale się czują pracując zespołowo, jak i takich, którzy unikają wszelkiej odpowiedzialności, za to chętnie celebrują sukces grupy, jako swój własny.
Co wnosi firmowa gra integracyjna członkom zespołu?
Gra integracyjna to informacja dla uczestników zabawy, kto w jakim obszarze czuje się najlepiej i jakie zadania realizuje z lekkością.
Podczas firmowej gry integracyjnej, uczestnicy w sposób niezauważony zaczynają porozumiewać się wspólnym językiem, samoistnie dostosowując zadania do umiejętności i możliwości współpracowników.
Firmowe gry integracyjne w naturalny sposób budują komunikację w zespole. Nie ulegając presji bycia ocenianym przez przełożonego, pracownicy angażują się w powierzone zadanie – każdy w naturalny dla siebie sposób.
Organizacja gry integracyjnej to doskonały pomysł na poznanie sposobu funkcjonowania pracowników podczas realizacji zadań i wykorzystaniu tej wiedzy do optymalizacji sposobu funkcjonowania firmy.
Informacje jakie podczas zabawy, otrzymuje lider przedsiębiorstwa o pracownikach są bezcenne. Dobrze wykorzystane mogą służyć nie tylko poprawie komunikacji w firmie, ale prowadzić do poprawy jakości produktów i świadczonych usług, a finalnie zadowolenia klienta.
Jak zorganizować firmowe gry integracyjne, aby jednocześnie były rozrywką i wartością?
Gry integracyjne, przede wszystkim muszą być dostosowane do konkretnego odbiorcy.
Podczas pierwszych rozmów dotyczących organizacji integracji firmowej ustalamy kto jest jej adresatem oraz jaki jest cel wspólnej zabawy.
Jako firma zajmująca się na co dzień tworzeniem scenariuszy firmowych gier integracyjnych, wiemy jak ważne jest spersonalizowane zaaranżowanie wydarzenia. W każdej grupie docelowej istotne są emocje – to one budują więzi, tworzą relacje, pozostawiają wspomnienia, które pomagają budować zaufanie w zespole.
Dlaczego warto zlecić organizację gry integracyjnej dla firmy profesjonalistom?
Z prostego powodu – firmy eventowe mają doświadczenie i narzędzia niezbędne do realizacji takiego zadania. Wiemy jak dostosować formę i scenariusz gry do odbiorcy, by nie budować dodatkowego napięcia i w formie zabawy pokazać zespołowi, że doskonale potrafi realizować powierzone zadania, współpracując osiągać wyznaczone cele. Zapraszamy do kontaktu!