Dlaczego firmy decydują się na wyjazdy integracyjne?

Celem firmowych wyjazdów integracyjnych jest zarówno budowanie dobrej atmosfery w zespole jak i dbanie o kondycję i wyniki przedsiębiorstwa. Nie jest tajemnicą, że oba czynniki są ściśle z sobą powiązane.
Realizując projekty, rozwiązując sytuacje problematyczne, wykonując codzienne obowiązki firmowe trudno znaleźć czas na budowanie relacji w pracy, a co się z tym wiąże trudno o dobrą komunikację interpersonalną.
Osoby zarządzające kadrą doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny w procesie produkcyjnym jest zgrany zespół pracowników. Chcąc stworzyć warunki do nawiązania koleżeńskich relacji i przestrzeń ułatwiającą porozumiewanie się bardzo często decydują się na organizację firmowego wyjazdu integracyjnego.
Rola firmowych wyjazdów integracyjnych jest doceniana nie tylko w korporacjach i dużych firmach. Wyjazdy integracyjne coraz częściej organizowane są dla pracowników średnich i małych firm.

Jak skutecznie osiągnąć cel firmowego wyjazdu organizacyjnego?

Firmowy wyjazd integracyjny, by dobrze spełnił swoją rolę, musi być odpowiednio zorganizowany.
Organizując wyjazd integracyjny koniecznie należy precyzyjnie zaplanować scenariusz wydarzenia.
Czas, który pracownicy będą mieli wypełniony aktywnościami, musi harmonizować z czasem wolnym.
Atrakcją, która wiele wnosi w budowanie relacji oraz w sposób naturalny uczy współpracy są gry zespołowe. W formie zabawy i zdrowej rywalizacji pracownicy dążą do wspólnego celu, wykazując się swoimi talentami- lidera, kreatora, osoby zarządzającej w sytuacji kryzysowej.
Organizując wyjazd integracyjny, warto zaplanować atrakcję, która będzie formą nagrody dla pracowników – odwiedzenie ciekawych, pięknych miejsc lub organizacja warsztatów, które w formie zabawy rozszerzają kompetencje uczestników.

Podczas wyjazdu integracyjnego należy zadbać, by pracownicy dysponowali czasem wolnym, który spędzą zgodnie ze swoimi upodobaniami, z osobami, z którymi najlepiej się porozumiewają.
Firmowy wyjazd integracyjny to czas, kiedy “kadrowa” daje się poznać jako osoba, która potrafi słuchać i pomóc spojrzeć na problem z dystansu. Anonimowy dotychczas “magazynier” okazuje się być niewyczerpanym źródłem dowcipów, pomagających rozładować napięcie między księgową, a zaopatrzeniowcem, który zalega z rozliczeniem zaliczki. Współpracownicy zaczynają dostrzegać w sobie nie tylko “stanowisko” i “zakres obowiązków”, ale człowieka, z którym dobrze jest spędzać czas.

Dlaczego warto zlecić organizację firmowego wyjazdu integracyjnego profesjonalistom?

Dobrze zorganizowane firmowe wyjazdy integracyjne budują relacje i pomagają w komunikacji i współpracy pomiędzy pracownikami oraz wydziałami w przedsiębiorstwie.
Zgrany zespół pracowników pełni dużą rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy oraz podnoszeniem wydajności w przedsiębiorstwie.
Trudno jest dobrze dobrać proporcje oraz rodzaje atrakcji podczas wyjazdu firmowego. Z tego powodu najkorzystniej jest zlecić organizację firmowego wyjazdu integracyjnego profesjonalistom- firmom eventowym, które doskonale dopasują scenariusz wydarzenia do potrzeb uczestników.


W trakcie organizowania wyjazdu integracyjnego ważne jest staranne zaplanowanie kosztów, wybór miejsca, czasu oraz rodzaju atrakcji, które zainteresują i zaangażują zespół w wspólne działanie. Mimo, że to kadra zarządzająca zna zespół uczestniczący w wyjeździe, jednak to firmy eventowe mają doświadczenie i szeroki wachlarz propozycji odpowiednio dobranych do danej grupy uczestników. Zlecając profesjonalistom organizację wyjazdu służbowego, minimalizujesz ryzyko niezadowolenia uczestników eventu.

Jakich efektów możemy oczekiwać po dobrze zorganizowanym firmowym wyjeździe integracyjnym?

Firmowy wyjazd integracyjny skutkuje nawiązaniem relacji w zespole, wzajemnym poznaniem się, stworzeniem więzi. Życzliwa atmosfera w zespole owocuje dobrą współpracą i podniesieniem wydajności.
Pracownicy czują się docenieni, poziom zadowolenia wzrasta co przekłada się na zwiększone poczucie identyfikacji z firmą, w której są zatrudnieni. Nic tak konstruktywnie nie wpływa na jakość i wydajność pracy jak wzrost poczucia przynależności i lojalności pracowników wobec firmy.


Wyjazdy integracyjne zacieśniają więzi pomiędzy pracownikami oraz między zatrudnionymi i organizacją. Wytwarzają poczucie wspólnoty i przynależności do jednej grupy. Pracownicy identyfikujący się z firmą i jej celami nie tylko bardziej efektywnie pracują, ale też rzadziej decydują się na porzucenie dotychczasowego miejsca zatrudnienia. Dodatkowo wyjazd integracyjny zwiększa ich motywację, gdyż uznają oni takie wydarzenie za formę nagrody.


Chcesz skorzystać z naszego doświadczenia w temacie organizacji służbowych wyjazdów integracyjnych – zapraszamy do kontaktu.