Trzydniowy integracyjny wyjazd zagraniczny dla pracowników.

W miejscu pracy spędzamy często jedną trzecią doby. Ludziom, z którymi współpracujemy poświęcamy więcej czasu niż naszym najbliższym. Często w miejscu pracy powstają relacje koleżeńskie, zawiązują się przyjaźnie, jednak zdarza się też tak, że między współpracownikami trudno o porozumienie, akceptację, sympatię.
Liderzy zespołów doskonale wiedzą jak atmosfera w zespole wpływa na jakość realizowanych zadań, proces twórczy, wydajność, kreatywność, płynność w komunikacji.
Jeżeli zespół, którym zarządzamy funkcjonuje sprawnie, warto dbać o podtrzymanie dobrej atmosfery i zawiązanych relacji.
Jeżeli między pracownikami trudno o nić porozumienia, ważne jest by pomóc załodze stworzyć takie relacje, by poczuli się jedną drużyną.
W obydwu przypadkach sprawdzają się wyjazdy integracyjne dla pracowników.
Firmy doskonale zdają sobie sprawę, że pracownik, który czuje się doceniony oraz identyfikuje się z zespołem jest bardziej zaangażowany i lojalny.
Dużą popularnością cieszą się kreatywne wyjazdy integracyjne w formie gier integracyjnych, pikników.
Coraz częściej firmy proszą o organizację zagranicznych wyjazdów integracyjnych. Taka forma wspólnego spędzania czasu z jednej strony docenia wysiłek zespołu włożony w wspólną realizację misji firmy, z drugiej pozwala odpocząć w innej przestrzeni, poznać siebie zdejmując przysłowiowy służbowy garnitur.

Dlaczego warto zorganizować wyjazd integracyjny zagraniczny, nie ograniczając się do przestrzeni kraju?

Z prostej przyczyny – ponieważ wyjazd za granicę kraju wzbudza większe zainteresowanie, jest atrakcyjniejszy, pracownicy czują, że są ważni dla pracodawcy, doceniają kreatywność pracodawcy.
Dla pracodawcy koszty zagranicznego wyjazdu integracyjnego nie muszą być bardziej obciążające – wszystko zależy od organizacji, wyboru miejsca, doboru atrakcji. Dla pracowników organizacja integracji poza granicami kraju niesie informację, że pracodawca docenia wysiłek pracowników i chce im dać możliwość zobaczenia miejsc, w których być może jeszcze nie byli.
Nie chcąc przerywać ciągłości pracy, możliwa jest organizacja weekendowego wyjazdu integracyjnego, co w przypadku atrakcji w postaci wyjazdu zagranicznego jest naturalnie akceptowane przez pracowników.

Czy zlecenie organizacji zagranicznego wyjazdu integracyjnego wymaga większego zaangażowania ze strony pracodawcy?

Nie. Wystarczy jasno określić swoje potrzeby, ilość osób, budżet, a nasza agencja zajmie się każdym szczegółem i zadba, by każda ze stron wyjazdu integracyjnego dla pracowników była w pełni usatysfakcjonowana.

Czy trzy dni to wystarczający czas, by zespół się zintegrował?

Trzydniowy zagraniczny wyjazd integracyjny to optymalny czas na nawiązanie relacji, integrację, skorzystanie z atrakcji miejsca – czyli doświadczanie emocji i zebranie wspomnień, które po powrocie do pracy pomogą tworzyć zgrany, jednolity zespół pracowników. Trzy dni to czas, kiedy zdążymy się zrelaksować i oderwać od codziennej “bieżączki”, a nie zdążymy się sobą zmęczyć.
Ważne jest, by oprócz zwiedzania, poznawania lokalnej kultury, kosztowania smaków regionalnej kuchni zespół miał szansę się scalić.
Dlatego, zlecając profesjonalistom organizację takiego wydarzenia możesz mieć pewność, że przybierze ono kształt kreatywnego wyjazdu integracyjnego.
Atrakcje zapewnione podczas całego wyjazdu integracyjnego dla pracowników będą dedykowane pracownikom Twojej firmy, dostosowane do profilu działalności, zainteresowań. Warto skorzystać z dedykowanej oferty zagranicznych wyjazdów integracyjnych, a nie wyjazdu opartego na szablonowym scenariuszu.
Nasza firma zawsze personalizuje ofertę miejsca i proponowanych aktywności do indywidualnych potrzeb, tak by zmaksymalizować wrażenia i efektywnie osiągnąć cel dla jakiego organizowana jest integracja.

O co powinien zatroszczyć się pracodawca zlecając organizację wyjazdu integracyjnego dla pracowników profesjonalnej firmie eventowej?

Tak naprawdę tylko i wyłącznie o precyzyjny brief czyli spis swoich oczekiwań, opis grupy i określenie budżetu.
Organizując zagraniczny wyjazd integracyjny dbamy o każdy szczegół.
Począwszy od wymogów formalnych -informujemy jakie dokumenty potrzebne są do wjazdu do danego kraju (np okres ważności paszportu)
Rezerwujemy hotele, wyżywienie, transport.
Jako pracodawca zlecając firmie eventowej organizację zagranicznego wyjazdu integracyjnego nie musisz martwić się o bilety wstępu do poszczególnych atrakcji, nie myślisz o ubezpieczeniu uczestników na czas trwania wydarzenia ani o innych szczegółach organizacyjnych.
Dbamy o to, by oprócz poznawania uroków miejsca, pracownicy mieli czas na wspólne spędzanie czasu, co przy wyzwaniach mających na celu jednoczyć zespół jest bardzo istotne.
Jesteśmy przekonani, że zapraszając pracowników na zagraniczny wyjazd integracyjny pracodawca osiągnie zamierzony cel – poprawę kontaktów międzyludzkich, utożsamienie pracownika z firmą.


Chcąc skorzystać z naszego doświadczenia w organizowaniu zagranicznych wyjazdów integracyjnych napisz do nas.