Pikniki firmowe to popularna metoda integracji i motywacji pracowników, szczególnie wiosną i latem, kiedy pogoda sprzyja imprezom plenerowym. Przygotowanie takiego wydarzenia wymaga jednak wielozadaniowej pracy, umiejętnego planowania oraz kreatywnego scenariusza. O czym nie możesz zapomnieć? 

1. Bezpieczeństwo

Musisz przede wszystkim rozważnie wybrać miejsca pikniku oraz zapewnić odpowiednią infrastrukturę eventową zgodnie ze standardami bezpieczeństwa. Nie chodzi tylko o rozmiar przestrzeni, podłączenie do prądu, wsparcie służb medycznych czy ubezpieczenie, ale także bezpieczne atrakcje. Sprawdzaj atesty i certyfikaty wykorzystywanego sprzętu. Zadbaj o logistykę, czyli schemat poruszania się gości po obiekcie i zabezpieczenie nawet tak pozornie drobnych spraw jak kosze na śmieci.

2. Plan B na wypadek niepogody

Piknik to impreza na powietrzu, a to zawsze wiążę się z ryzykiem deszczu czy silnego wiatru. Musisz być na to gotowy. Scenariusz powinien zatem uwzględniać czynniki losowe i zapewniać gościom dobrą zabawę nawet w niepogodę. Rozwiązanie to na przykład namiot, zadaszone stoliki czy część atrakcji możliwa do zrealizowania w zamkniętej przestrzeni (np. hotelowej). Monitoruj prognozy pogody kilka dni przed eventem i przygotuj się na każdą ewentualność.

3. Efekt wow

Udany piknik to mieszanka atrakcji, które goście znają i lubią z nowościami. Zaproponuj coś zupełnie niecodziennego, a uczestnicy na długo zapamiętają Twoją imprezę! Oprócz klasyków typu grill, dmuchańce, strefa chill-out czy aktywności sportowe zapewnij unikatowe przeżycia. Wykorzystaj kreatywnie nowe technologie, aby uczestnicy mogli przenieść się w zupełnie inny świat.

4. Doświadczony partner

Trudo zorganizować piknik dla kilkuset osób bez wsparcia agencji eventowej. Warto postawić na relację z partnerem, który na swoim koncie ma już koordynację wydarzeń dla kilku tysięcy osób czy imprez masowych. Organizacja imprez plenerowych to jedna z kluczowych kompetencji Emotions Events. Naszych Klientów wspieramy zarówno w opracowaniu koncepcji pikniku, jak i kompleksowej organizacji imprezy. Tworzymy eventy, które pokochasz!