Pikniki firmowe to popularna metoda integracji i motywacji pracowników, szczególnie wiosną i latem, kiedy pogoda sprzyja imprezom plenerowym. Przygotowanie takiego wydarzenia wymaga jednak wielozadaniowej pracy, umiejętnego planowania oraz kreatywnego scenariusza. O czym nie możesz zapomnieć? 

1. Bezpieczeństwo

Musisz przede wszystkim rozważnie wybrać miejsca pikniku oraz zapewnić odpowiednią infrastrukturę eventową zgodnie ze standardami bezpieczeństwa. Nie chodzi tylko o rozmiar przestrzeni, podłączenie do prądu, wsparcie służb medycznych czy ubezpieczenie, ale także bezpieczne atrakcje. Sprawdzaj atesty i certyfikaty wykorzystywanego sprzętu. Zadbaj o logistykę, czyli schemat poruszania się gości po obiekcie i zabezpieczenie nawet tak pozornie drobnych spraw jak kosze na śmieci.

2. Plan B na wypadek niepogody

Piknik to impreza na powietrzu, a to zawsze wiążę się z ryzykiem deszczu czy silnego wiatru. Musisz być na to gotowy. Scenariusz powinien zatem uwzględniać czynniki losowe i zapewniać gościom dobrą zabawę nawet w niepogodę. Rozwiązanie to na przykład namiot, zadaszone stoliki czy część atrakcji możliwa do zrealizowania w zamkniętej przestrzeni (np. hotelowej). Monitoruj prognozy pogody kilka dni przed eventem i przygotuj się na każdą ewentualność.

3. Efekt wow

Udany piknik to mieszanka atrakcji, które goście znają i lubią z nowościami. Zaproponuj coś zupełnie niecodziennego, a uczestnicy na długo zapamiętają Twoją imprezę! Oprócz klasyków typu grill, dmuchańce, strefa chill-out czy aktywności sportowe zapewnij unikatowe przeżycia. Wykorzystaj kreatywnie nowe technologie, aby uczestnicy mogli przenieść się w zupełnie inny świat.

4. Doświadczony partner

Trudo zorganizować piknik dla kilkuset osób bez wsparcia agencji eventowej. Warto postawić na relację z partnerem, który na swoim koncie ma już koordynację wydarzeń dla kilku tysięcy osób czy imprez masowych. Organizacja imprez plenerowych to jedna z kluczowych kompetencji Emotions Events. Naszych Klientów wspieramy zarówno w opracowaniu koncepcji pikniku, jak i kompleksowej organizacji imprezy. Tworzymy eventy, które pokochasz!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function get_field() in /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-content/themes/rhythm-child/footer.php:27 Stack trace: #0 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-includes/template.php(783): require_once() #1 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-includes/template.php(718): load_template('/home/emotions2...', true, Array) #2 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #3 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-content/themes/rhythm/single.php(33): get_footer() #4 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/emotions2...') #5 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/emotions2...') #6 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/index.php(17): require('/home/emotions2...') #7 {main} thrown in /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-content/themes/rhythm-child/footer.php on line 27