Od czego zależy sukces pikniku firmowego?

Organizacja pikniku firmowego, to tylko z pozoru łatwe przedsięwzięcie.

Piknik firmowy, czyli nieformalne spotkanie, na świeżym powietrzu, gdzie z założenia wszyscy uczestnicy powinni czuć się swobodnie, dobrze się bawić i swobodnie czuć wymaga kreatywności oraz dostosowania formy rozrywki do odbiorcy.

Jak sprawić, by piknikowe atrakcje cieszyły uczestników wydarzenia?

Pierwsze pytanie jakie zadajemy przy planowaniu realizacji pikniku firmowego jest: “Dla kogo organizujemy wydarzenie?”

Adresatem pikników firmowych są pracownicy firmy lub pracownicy z rodzinami. Dla organizatorów wydarzenia ma to ogromne znaczenie.

Inne przyjemności, menu, atrakcje proponujemy, kiedy w zabawie uczestniczą całe rodziny. W takim przypadku konieczne jest ułożenie scenariusza pikniku w taki sposób, by każda grupa wiekowa, każdy członek rodziny znalazł dla siebie interesującą rozrywkę. Konieczne jest zapewnienie atrakcji dla najmłodszych dzieci, dla nastolatków i ich rodziców. 

Bardzo często popularne są atrakcje, z których może skorzystać cała rodzina, razem spędzając aktywnie czas. Na każdym pikniku rodzinnym ogromnym zainteresowaniem cieszy się gra terenowa, podczas której uczestnicy, całymi rodzinami szukają ukrytych zadań, by po sprostaniu wszystkim wyzwaniom odebrać nagrodę.

Piknik adresowany wyłącznie pracownikom firmy rządzi się swoimi zasadami.

Dla nas jako organizatorów ważne jest poznanie struktury zatrudnienia. Czy załoga firmy zdominowana jest przez panie czy panów? Jaki jest średni wiek pracowników?

Nie bez znaczenia jest profil działalności firmy. Wszystkie powyższe aspekty mają wpływ na dobór tematu, warsztatów, zabaw proponowanych uczestnikom pikniku.

Jak dobrać temat przewodni pikniku, by zapewnić dobrą zabawę uczestnikom wydarzenia?

Wachlarz tematów i stylów w jakich może odbywać się piknik firmowy nie ma końca.

W każdym temacie, w każdej stylistyce można tak ułożyć scenariusz, by atrakcje były ciekawe dla dorosłych, dzieci, nastolatków, ludzi szukających wyzwań oraz tych, którzy cenią spokojniejszy sposób spędzania czasu.

Bardzo ważne, by wybierając motyw przewodni pikniku, całość organizacji była spójna. Począwszy od wystroju recepcji, strojów hostess, dekoracji poprzez dobranie warsztatów dla uczestników, zorganizowanej rywalizacji, rodzaju muzyki i menu dla gości. Na każdym pikniku proponujemy różnego rodzaju warsztaty, o takiej tematyce i stopniu trudności, by każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

Dobór atrakcji uzależniony jest także od ilości uczestników pikniku firmowego.

Należy zadbać o to, by każdy miał szansę skorzystać z tych atrakcji, które wydają się ciekawe.

Kto wybiera temat przewodni pikniku firmowego?

Firmy chcące zorganizować piknik firmowy mogą narzucić tematykę wydarzenia. W takim przypadku należy dostosować propozycję rozrywki do klimatu pikniku. 

Często firmy oczekują propozycji scenariuszy od agencji eventowych. W takich przypadkach ogranicza nas tylko wyobraźnia i budżet zleceniodawcy.

Motywem przewodnim pikniku firmowego może być życie cyrkowe, wyścigi samochodowe, świat filmu, kultura różnych stron świata, kuchnia świata, kultura regionu … i tak można wymieniać bez końca.

Inspiracją pikniku firmowego może być sukces, jaki w ostatnim czasie odniosło przedsiębiorstwo, produkty, które wytwarza, wydarzenie z życia firmy lub…po prostu popularny film, który wszedł na ekrany kin, zainteresowanie prezesa, którym chce zarazić swoich pracowników …

Zawsze proponujemy, by pracodawca poinformował uczestników pikniku, o tematyce spotkania. Goście mogą przebrać się w stroje zgodne z charakterem wydarzenia.

Na piknikach firmowych proponujemy warsztaty, w których można uczestniczyć indywidualnie- przyswojenie umiejętności cyrkowych, warsztaty artystyczne, piwne, wyrabiania kosmetyków itp. itd.

Nie zapominamy też o duchu rywalizacji który zazwyczaj dostarcza największej porcji emocji i radości. Nic tak nie dodaje energii, jak walka zespołów o zwycięstwo i nie ma tu znaczenia czy budujemy bolid, rozwiązujemy zagadkę kryminalną, czy z zaszyfrowaną mapą szukamy skarbu.

Piknik firmowy to czas dobrej zabawy i emocji. Dlatego scenariusz dostosowujemy za każdym razem indywidualnie do grupy, która będzie w nim uczestniczyć. Zapraszamy do kontaktu!