Czy w trakcie globalnej pandemii wirusa COVID-19 jest miejsce na wyjazdy integracyjne małych i dużych firm? Jak przedsiębiorcy mają sobie poradzić z podtrzymywaniem ducha zespołu, a także jak mogą sprawić, żeby pracownicy poczuli ze sobą więź i stali się bardziej efektywni w pracy? Jak organizacja podobnych eventów wygląda od strony prawnej? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w naszym artykule. 

Sytuacja prawna w związku z koronawirusem zmienia się bardzo dynamicznie. Obecnie ilość osób mogących brać udział w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych może wynosić więcej, niż sto pięćdziesiąt pod warunkiem zachowania dystansu społecznego. Oprócz tego należy zakrywać usta oraz nos, a uczestników powinny dzielić co najmniej dwa metry odległości. Wszystko zależy jednak od powiatu, w którym się znajdujemy. Rząd wprowadził nowe wytyczne, wobec których poszczególne powiaty są podzielone na trzy strefy: czerwoną, żółtą oraz zieloną i to od koloru zależy, jakie obostrzenia dotyczą danego regionu. Mimo, że władze starają się zmniejszać obowiązujące dotąd ograniczenia, to jednak Światowa Organizacja Zdrowia wciąż apeluje o zrezygnowanie z uczestnictwa w dużych wydarzeniach i podkreśla jak ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Czy w obecnej sytuacji wyjazdy integracyjne firm mają szansę się odbyć? Jesteśmy przekonani, że tak! Mamy nawet kilka pomysłów na to, jak je zorganizować.

Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo uczestników

Stosuj się do wszystkich wymogów sanitarnych, jakie sugeruje Światowa Organizacja Zdrowia. Zapewnij uczestnikom dostęp do maseczek, rękawiczek oraz płynów antybakteryjnych. Upewnij się, że podwykonawcy, z którymi będziesz współpracować podczas organizacji eventu również przestrzegają wymaganych norm higieny. Organizując event na świeżym powietrzu, zapewnij każdemu ze swoich pracowników przestrzeń minimum pięciu metrów kwadratowych i zadbaj, żeby poszczególne osoby dzielił dystans przynajmniej dwóch metrów. Jeśli z kolei wybierzesz imprezę firmową w zamkniętym obiekcie, to pamiętaj, że co najmniej 50% miejsca dostępnego na sali musi pozostać wolne.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Jeśli masz taką możliwość, lepiej postaw na imprezy firmowe w plenerze. Nie dość, że zapewnisz swoim pracownikom więcej przestrzeni i zmniejszysz ewentualne ryzyko zachorowania, to dodatkowo masz szansę zorganizować nieszablonowe atrakcje, które pozytywnie zaskoczą Twoją kadrę. Wykorzystaj dobrą pogodę i pomyśl nad zabraniem pracowników w odprężające miejsce – może nad malownicze jezioro, do agroturystycznego ośrodka albo do lasu? We wszystkich z tych miejsc jesteś w stanie zorganizować niezapomnianą imprezę firmową, jeśli tylko skorzystasz z pomocy doświadczonej agencji eventowej. Możliwości jest mnóstwo; firmowe pikniki, spływy kajakowe czy gry scenariuszowe, podczas których uczestnicy dzielą się na drużyny i przeżywają prawdziwe przygody. W takich warunkach integracja przychodzi naturalnie i sprawia uczestnikom wiele radości. Jeśli myśl o zorganizowaniu tak zaawansowanego przedsięwzięcia przyprawia Cię o ból głowy, to pamiętaj, że pod ręką masz specjalistów gotowych odwalić całą robotę.

Jak widać, organizacja imprez i wyjazdów firmowych w czasach koronawirusa nie jest niemożliwa. Przy odpowiednim podejściu oraz doświadczeniu jesteś w stanie zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo, integrację oraz dobrą zabawę. Pójście na łatwiznę i zrezygnowanie z podobnych eventów w tym roku z całą pewnością nie pozostanie bez konsekwencji. Pracownicy, aby być efektywni, potrzebują odpoczynku oraz zaangażowania swojego szefostwa w podtrzymanie standardów do których przywykli w firmie. Dlatego właśnie sugerujemy wykorzystanie ostatnich dni lata oraz dobrej pogody i przygotowanie czegoś ekstra dla swojego zespołu. Napisz do nas!