Czy w trakcie globalnej pandemii wirusa COVID-19 jest miejsce na wyjazdy integracyjne małych i dużych firm? Jak przedsiębiorcy mają sobie poradzić z podtrzymywaniem ducha zespołu, a także jak mogą sprawić, żeby pracownicy poczuli ze sobą więź i stali się bardziej efektywni w pracy? Jak organizacja podobnych eventów wygląda od strony prawnej? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w naszym artykule. 

Sytuacja prawna w związku z koronawirusem zmienia się bardzo dynamicznie. Obecnie ilość osób mogących brać udział w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych może wynosić więcej, niż sto pięćdziesiąt pod warunkiem zachowania dystansu społecznego. Oprócz tego należy zakrywać usta oraz nos, a uczestników powinny dzielić co najmniej dwa metry odległości. Wszystko zależy jednak od powiatu, w którym się znajdujemy. Rząd wprowadził nowe wytyczne, wobec których poszczególne powiaty są podzielone na trzy strefy: czerwoną, żółtą oraz zieloną i to od koloru zależy, jakie obostrzenia dotyczą danego regionu. Mimo, że władze starają się zmniejszać obowiązujące dotąd ograniczenia, to jednak Światowa Organizacja Zdrowia wciąż apeluje o zrezygnowanie z uczestnictwa w dużych wydarzeniach i podkreśla jak ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Czy w obecnej sytuacji wyjazdy integracyjne firm mają szansę się odbyć? Jesteśmy przekonani, że tak! Mamy nawet kilka pomysłów na to, jak je zorganizować.

Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo uczestników

Stosuj się do wszystkich wymogów sanitarnych, jakie sugeruje Światowa Organizacja Zdrowia. Zapewnij uczestnikom dostęp do maseczek, rękawiczek oraz płynów antybakteryjnych. Upewnij się, że podwykonawcy, z którymi będziesz współpracować podczas organizacji eventu również przestrzegają wymaganych norm higieny. Organizując event na świeżym powietrzu, zapewnij każdemu ze swoich pracowników przestrzeń minimum pięciu metrów kwadratowych i zadbaj, żeby poszczególne osoby dzielił dystans przynajmniej dwóch metrów. Jeśli z kolei wybierzesz imprezę firmową w zamkniętym obiekcie, to pamiętaj, że co najmniej 50% miejsca dostępnego na sali musi pozostać wolne.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Jeśli masz taką możliwość, lepiej postaw na imprezy firmowe w plenerze. Nie dość, że zapewnisz swoim pracownikom więcej przestrzeni i zmniejszysz ewentualne ryzyko zachorowania, to dodatkowo masz szansę zorganizować nieszablonowe atrakcje, które pozytywnie zaskoczą Twoją kadrę. Wykorzystaj dobrą pogodę i pomyśl nad zabraniem pracowników w odprężające miejsce – może nad malownicze jezioro, do agroturystycznego ośrodka albo do lasu? We wszystkich z tych miejsc jesteś w stanie zorganizować niezapomnianą imprezę firmową, jeśli tylko skorzystasz z pomocy doświadczonej agencji eventowej. Możliwości jest mnóstwo; firmowe pikniki, spływy kajakowe czy gry scenariuszowe, podczas których uczestnicy dzielą się na drużyny i przeżywają prawdziwe przygody. W takich warunkach integracja przychodzi naturalnie i sprawia uczestnikom wiele radości. Jeśli myśl o zorganizowaniu tak zaawansowanego przedsięwzięcia przyprawia Cię o ból głowy, to pamiętaj, że pod ręką masz specjalistów gotowych odwalić całą robotę.

Jak widać, organizacja imprez i wyjazdów firmowych w czasach koronawirusa nie jest niemożliwa. Przy odpowiednim podejściu oraz doświadczeniu jesteś w stanie zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo, integrację oraz dobrą zabawę. Pójście na łatwiznę i zrezygnowanie z podobnych eventów w tym roku z całą pewnością nie pozostanie bez konsekwencji. Pracownicy, aby być efektywni, potrzebują odpoczynku oraz zaangażowania swojego szefostwa w podtrzymanie standardów do których przywykli w firmie. Dlatego właśnie sugerujemy wykorzystanie ostatnich dni lata oraz dobrej pogody i przygotowanie czegoś ekstra dla swojego zespołu.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function get_field() in /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-content/themes/rhythm-child/footer.php:27 Stack trace: #0 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-includes/template.php(783): require_once() #1 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-includes/template.php(718): load_template('/home/emotions2...', true, Array) #2 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #3 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-content/themes/rhythm/single.php(33): get_footer() #4 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/emotions2...') #5 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/emotions2...') #6 /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/index.php(17): require('/home/emotions2...') #7 {main} thrown in /home/emotions2010/ftp/emotionsevents.pl_2017/wp-content/themes/rhythm-child/footer.php on line 27